Tek Karede Batı Trakya Yarışması Ödül Gecesi

gala

galaBatı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi ve Gençlik Kolaları’nın organize ettiği “Tek Karede Batı Trakya” konulu fotoğraf yarışması Kübra Eren’in birinciliği ile noktalandı.BTTDD Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Solak koordinatörlüğünde 30 Haziran 2013 yılında organize edilen ve 31 Ekim 2013 tarihine kadar süren yarışma katılan eserler, 10 Şubat 2014 tarihinde internet ortamında oylamaya sunuldu. Yarışmaya katılan 70 fotoğrafın dünya genelinde oylama sunulması ile yapılan değerlendirmeler sonucunda yarışmada birinciliği Kübra Eren, ikinciliği Ahmet Latif ve üçüncülüğü Fatih Tuban kazandı. Birinciye tam altın, ikinciye yarım altın, üçüncüye de çeyrek altın verilirken, mansiyon ödülünü ise Ümit Halil İbrahim aldı.

Ördekli Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninin açılışında konuşan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Solak, BTTDD Gençlik Kolları olarak tüm sosyal sorumluk projelerinde yer aldıklarını ve Dünya’nın bir ucunda olsa bile Batı Trakya Türkleri gençleriyle bir arada olduklarını söyledi.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse ise, gençlerin çok önemli projelere imza atığını dile getirdi. Başkan Köse, “Batı Trakya coğrafyasında yetişen gençlerimizi bir araya getirmek ve gelecekteki nesillerimize aslımızı yani kökenimizi unutturmamak için bir araya geldik. Bu güzel etkinliği düzenleyen gençlik kollarımıza teşekkür ederim. Buradaki esas amacımız örf ve adetlerimizi gelecek neslimize aktarmaktı. Görüyoruz ki, biz bu amacı başarmışız ve sizlerle bir arada olmanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Geceye konuk olarak katılan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, gençler ile bir arada olmanın mutluluğu içerisinde olduğunu ve gelecek nesillerin geleneklerine sahip çıktıklarından dolayı çok gurur duyduğunu ifade etti.

gala2

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …