Domruköy’de Toplu Sünnet Şöleni’ne katıldık

sünnet 1f

Çocuklara kitap ve top hediye ettik

Kozlukebir Belediyesi’nin ‘Toplu Sünnet Şöleni’ 6 Mayıs Pazar günü Domruköy’de gerçekleştirildi. Etkinlikte, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’ni Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Serdar ile Disiplin Kurulu Üyesi Hasan Çakır temsil etti.

Futbol dahasındaki şölene, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı İbrahim Şerif, Rodop Milletvekili İlhan Ahmet, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş’un yanı sıra Türk azınlıktan yerel yöneticiler, dernek ve birlik başkanları ile çok sayıda Batı Trakyalı katıldı.

‘Kucak dolusu selam getirdim…’

BTTDD Bursa Şubesi STK’larla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Serdar, törende yaptığı konuşmada, Bursa’dan kucak dolusu selam getirdiğini söyledi. Serdar, ”Başkanımız, köylünüz Ali Eminlatif çok istemesine rağmen aralarına yeni katılan küçük kızı Ela’nın mevlit cemiyeti nedeniyle bugün burada değil. Ben kendisine vekaleten buradayım. Başkanımızın çok özel selamlarını sizlere iletmek istiyorum” dedi. Bu hayırlı etkinlikte insanları birlik ve beraberlik içinde görmekten son derece mutlu olduğunu ifade eden Serdar, ”Başta Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet olmak üzere emeği geçenleri kutluyorum. Sünnet olan yavrularımıza ve bütün evlatlarımıza aydınlık bir gelecek diliyorum. Allah ailelerine nice mürüvvetlerini görmeyi nasip etsin” diye konuştu.

Barsa’daki Kur’an ziyafetine davet…

Ahmet Serdar, BTTDD Bursa Şubesi olarak çalışmalarını ve sosyal faaliyetlerini hız kesmeden sürdürdüklerinin altını çizerek, katılımcıları 13 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek Çiftehavuzlar’daki Geleneksel Kur’an-ı Kerim Ziyafeti ve Mevlid-i Şerif programına davet etti. Ahmet Serdar, Hasan Çakır ve Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, daha sonra BTTDD Bursa Şubesi’nin hediyesi kitapları ve futbol toplarını sünnet çocuklarına dağıttı.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …