ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖR VE YÖNETİMİNİ BATI TRAKYA’DA AĞIRLADIK

REKTÖRDEN ÖĞRENCİLERE MÜJDE.

BATI TRAKYA TÜRKLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ (BTTDD) BURSA ŞUBESİ, JOİN TOUR İŞBİRLİĞİ İLE ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. YUSUF ULCAY VE ÜNİVERSİTE YÖNETİCİLERİNİ BATI TRAKYA’ DA MİSAFİR ETTİ.

Uludağ Üniversitesi Akademisyeni ve aynı zamanda BTTDD Bursa Şubesi STK lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Serdar ve BTTDD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Tahsin sorumluluğunda gerçekleşen gezi, Bursa Şubesi üyelerinden Süleyman Güler’in sahibi olduğu Join Turizm firması sponsorluğunda gerçekleştirildi.

BATI TRAKYA’ DA ÖNEMLİ GÖRÜŞMELER

Uludağ Üniversitesi Rektörü ve Yöneticilerini Batı Trakya’ da ağırlayan şube yönetimi heyetin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Ahmet Aydın, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Dr. Hüseyin Baltacı, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Necat Ahmet, Gümülcine Türk Gençler Birliği Eğitim Koordinatörü Dr. Koray Hasan, Batı Trakya Azınlığı Kültür ve Eğitim Şirketi (BAKEŞ) Başkanı Ahmet Hacıosman, Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, İskeçe Türk Birliği Eğitim Koordinatörü Cemali Tahir ve İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete ile de görüşmesine aracılık ederek görüşmelerde hazır bulundu. Heyet ayrıca Bakeş Başkanı Ahmet Hacıosman ve İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’ nin kendileri şerefine verdiği yemek programlarına da iştirak etti. Yapılan ikili görüşmelerden son derece memnun kalan Uludağ Üniversitesi akademisyenleri ve Rektör Yusuf Ulcay; Sınırlarımız ötesinde yaşayan tüm soydaşlarımızın her zaman kalbimizde ve başımızın üstünde yeri vardır. Bursa Uludağ Üniversitesi olarak kardeşlerimize kapılarımız sonuna kadar açıktır. Akademisyen ve öğrenci değişim programlarının yanı sıra Yabancı Öğrenci Sınavı ile de bu bölgeden öğrencilerimizi almaya devam ediyoruz. Batı Trakya’da yaşayan kardeşlerimiz için üniversite yönetimi olarak elimizden gelen tüm desteği vermeye her zaman hazırız” diye konuştu.

REKTÖRDEN ÖĞRENCİLERE ÇOK ÖNEMLİ MÜJDELER.

Gümülcine Türk Gençler Birliği ve İskeçe Türk Birliği’nde YÖS sınavına girecek öğrenciler ve velilerine bilgilendirme toplantıları da gerçekleştiren heyet, İskeçe’ de yapılmaya devam edilen Uludağ Üniversitesi YÖS sınavının Bttdd Bursa Şubesi’ nin tavsiyesi ile bu yıldan itibaren Gümülcinede’ de gerçekleştirileceğini belirtti. Bu yıldan itibaren Uludağ Üniversitesi Yös Sınavı’nı İskeçe ve Gümülcine’de aynı anda gerçekleştireceklerini belirten rektör Yusuf Ulcay aynı zamanda Uludağ Üniversitesi bünyesinde Batı Trakyalı öğrencilere YÖS sınavında kontenjan konusunda pozitif ayrımcılık uygulayarak Batı Trakya Öğrenci kontenjanlarının da artırılacağını açıkladı.

BATI TRAKYA ÇALIŞTAYI PLANLANDI

Uzun zamandır BTTDD Bursa Şubesi’ nin organizasyonu için uğraşmakta olduğu Bursa Batı Trakya Çalıştayı ile ilgili de Üniversite olarak gerekli tüm desteği vereceklerini belirten Rektör Yusuf Ulcay Batı Trakya programı esnasında söz konusu çalıştayın öğrenciler ile sınırlı kalmaması, Batı Trakya Türk Toplumu’ nun her kesimine hitap edecek ve sorunlara çözüm üretilecek bir çalıştay olması gerektiği konusunda BTTDD Bursa Şubesi ile aynı görüşte olduklarını belirtti.

Üç günlük Batı Trakya programının son derece yararlı ve Batı Trakya’yı yerinde görmenin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Üniversite yöneticileri, gezi kapsamında İskeçe, Gümülcine, Kavala ve Dedeağaç’ ın tarihi ve turistik bölgelerini de ziyaret ederek , kendilerine bu imkanı sağlayan BTTDD Bursa Şubesi Yönetimi ve Join Turizm e ayrıca teşekkür etti.

Not: Fotoğraflara altta yer alan Facebook sayfasındaki paylaşımdan ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
 • BATISİAD’I ZİYARET ETTİK

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi Batı Trakya Türkleri Yönetici…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…