ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ’NE ZİYARET

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Yöneticileri Uludağ Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’ u ziyaret etti.

Kısa bir süre önce Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü görevine başlayan Ahmet Saim Kılavuz’a hayırlı olsun ziyareti esnasında BTTDD Bursa Şubesi Gençlik Kolları Başkanı ve aynı zamanda Uludağ Üniversitesi öğrencisi Çağatay Ali de hazır bulundu.

Görüşme sırasında geçen yıl derneğimiz katkıları ile Uludağ Üniversitesi yönetimce gerçekleştirilen Batı Trakya ziyareti programının, bu yıl da tekrarlanması hususunda görüş birliğine varıldı. Batı Trakya gezisi boyunca Üniversitenin bölgeye sağlayabileceği katkıların da araştırılacağı gezinin en kısa sürede yapılması konusunda taraflar fikir birliğine vardılar.

Ziyaret esnasında ayrıca bir süredir Batı Trakya’ da düzenlenen Uludağ Üniversitesi Yabancı Öğrenci Sınavı (YÖS)’nın aynı şekilde 2020 yılı içerisinde de düzenlenmesi  kararlaştırıldı.

Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Batı Trakyalı birçok arkadaşının olduğunun altını çizerek Batı Trakya Davasını yakından takip ettiğini ve Üniversite olarak her türlü destek ve hizmete hazır olduklarını belirtti.

Uludağ Üniversitesi’nde öğrenimlerine devam eden iki yüzden fazla öğrencinin beklentilerinin en üst makama iletildiği toplantı sonunda yeni rektör Kılavuz’a  e Batı Trakya’ya özgü çeşitli hediyeler takdim edildi.

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ REKTÜRÜ’NE ZİYARET2
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ REKTÜRÜ’NE ZİYARET1
previous arrow
next arrow
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

MA-MZ PLAKALI ARAÇLAR HAKKINDA

Özenle takip ettiğimiz www.bursadabugun.com haber portalının 30.09.2021 tarihli Yaman Kaya…