Yassıköy Belediyesi’nde Başkanlık Koltuğuna İsmet Kadı Oturdu

altYassıköy bölgesinde ilk haftadan ikinci haftaya sarkan seçim yarışını İsmet Kadı bitirdi. Amucas ile ikinci haftaya kalan İsmet Kadı, Türklerin oylarını alarak başkanlık koltuğuna oturdu. Böylece uzun yıllar aradan sonra Yassıköy bölgesinde tarihte bir ilk yaşandı.

4 Yıl boyunca Susurköy Belediyesi’nde edindiği tecrübesiyle Yassıköy Belediyesi’ni yönetecek olan İsmet Kadı, ekibiyle birlikte bu zor ekonomik şartlara rağmen hizmet etmeyi amaçlıyor.
Seçim sonuçlarının erken saatlerde belli olmasından sonra Yassıköy’deki seçim bürosuna gelen İsmet’i yaklaşık 300 kişi karşıladı. DEB Partisi başkanı Mustafa Ali Çavuş kendisini tebrik etmek üzere Yassıköy’e geldi. Kendisini tebrik etmek isteyenlerin arasından zorlukla sıyrılan İsmet, orada bulunanlara yönelik kısa bir konuşma yaptı.
İsmet Kadı şunları söyledi:
“Yarından itibaren, Yassıköy belediyesinde kayıtlı olan tüm herkesin başkanıyım. Bizim hizmet anlayışımızda ayırımcılık yoktur. Bizi çok iş bekliyor ve ben ve ekibim bunun bilincindeyiz.
Bu akşamki başarımızda büyük katkıları olan Mustafa Mustafaoğlu’nun “Adalet Listesi”ndeki arkadaşları da tebrik etmek istiyorum. Onların yardımıyla da bu başarıyı yakaladık ve bu başarıda onlarında payı var. Mustafa Mustafa’da desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Herkes bu son hafta çok çalıştı ve bu başarıda herkesin payı var. Hepimize hayırlı olsun” dedi.
Seçim sonuçlarının erkenden belli olmasının ardından Yunan devlet radyosu ERA Komotinis’e telefonla bağlanan Yassıköy eski belediye başkanı Kiriakos Amucas, seçimleri yorumladı ve şunları söyledi: “Beklendiği gibi yarışı kaybettim. Kaybedileceği ilk haftadan belliydi çünkü herkesin gördüğü gibi yabancı bir ülkenin televizyonu sabahtan akşama kadar İsmet Kadı’nın reklamını yapıyordu. Son hafta camilerin içinde “Türkün oyu Türke” yazıları okundu ve halka mesajlar verildi. Bu şartlar altında tabii ki kazanmamız mümkün değildi. Ama malesef bunları hiç kimse görmedi veya görmemezlikten geldiler. Ne diyeyim ki, başkaları görsün. Şimdi artık yassıköy belediyesinde yapılacak olan hizmeti yakından takipçisi olacağım ve gerekirse doğru işlerin yapılması elimden geleni yapacağım.” Dedi.

Diğer belediyelerde durum şöyle şekillendi:

Gümülcine Belediyesi Yorgos Petridis.
Yassıköy Belediyesi İsmet Kadı.
Kozlukebir Belediyesi İbrahim Şerif.
Maronya-Şapçı Belediyesi İlias İoannakis.

Mustafçova Belediyesi Mustafa Çukal.
Topiros belediyesi Stilyanos Hacıevangelu.

Kaynak : Birlik Gazetesi

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …