Yönetim Kurulumuz Batı Trakyalı Sağlıkçılarla Buluştu

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi tarafından düzenlenen Batı Trakya’lı  Sağlık çalışanlarını buluşturan kahvaltıda konuşan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse, “ Önce geçmiş tıp bayramınızı tebrik eder,İnsanların sağlığı için göstermiş olduğunuz onurlu ve özverili çalışmanızdan dolayı sizlere şahsım ve camiam adına teşekkür ediyor. Allah siz  sağlık çalışanlarımızı başımızdan eksik etmesin.Batı Trakya  kökenli olan bizlerin bugünkü gibi her zaman birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekir. 24.Dönemde yeniden başkan seçildiğimiz bu onurlu görevde, Bursa’daki hemşerilerimize en iyi şekilde hizmet sunabilmek adına sizlerle birlikte üstümüze düşenleri yerine getirmemiz gerekir” diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen BTTDD Bursa Şubesi Genel Kurulu’nun ardından BTTDD Bursa Şubesi Başkanlığına yeniden seçilen Şükrü Köse, ilk etkinliğinde tıp doktorlarını, diş hekimlerini, fizyoterapistleri, hemşireleri ve eczacılık  mesleğini Bursa’da icra  eden; Batı Trakya’lı meslek grubu ile  bir araya geldi.Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın da katıldığı ve Sümbüllü Bahçe Konağı’nda gerçekleşen kahvaltıda Batı Trakya’lı doktorlarla birlikte dayanışma mesajları verildi.

Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da Batı Trakya’lıların faaliyet gösterdiğini ve bunun Batı Trakya’lılar açısından çok önemli bir gelişme olduğunu belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bugün baktığımızda 100’e yakın Batı Trakya’lı sğlık çalışanımız  var. Bu çok ciddi bir rakam ve bunun gelecek dönemlerde daha da artması ve sürdürülebilir olması gerekir. Bu tarz toplantılarla meslek mensuplarını bir araya getiren dernek başkanımıza ve yöneticilerine teşekkür eder, bu faaliyetleri devam ettirdiğimiz takdirde karşılıklı fikir alışverişleriyle daha da güçlü olacağımıza inanıyorum” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK ANLAYIŞIYLA

Batı Trakya’lı doktorlar açısından bugünün her zamankinden önemli olduğunu ifade eden BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse ise,  yaptıkları faaliyetleri , bundan sonra da yapmak istedikleri faaliyetleri kısaca katılımcılara anlatarak  “Batı Trakya’lı  sağlıkçılar olan sizler, belki de ilk defa bu kadar büyük çaplı olarak bir araya geliyorsunuz. Bugün burada karşılıklı fikir alışverişi gerçekleştirerek, birbirimizi daha iyi tanıyarak ve birlikte hareket ederek geleceğe daha güvenli bakmamız, arkamızdan gelen gençlere yol göstermemiz için herkese büyük görevler düşmektedir” şeklinde konuştu. Karşılıklı sohbet ve bilgi alış veriş şeklinde devam eden kahvaltılı sohbetin herkes için çok yararlı olduğu düşüncesi hakim oldu. Bu toplantıların daha da genişletilerek devamına karar verildi.

 

FOTOĞRAFLAR

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …