Yönetim Kurulumuz Milletvekilimizle Kahvaltıda Biraraya Geldi

AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Yunanistan’da yaşanan krize dikkat çekerek geçen yılın son dönemlerinde Batı Trakya Bölgesi’nden yapılan hayvan ithalatı ile yöredeki soydaşlara 13 milyon avroluk bir gelir sağlandığını bildirdi.Çavuşoğlu, TRT Avaz’da yönetmenliğini Mine Erkan’ın yaptığı, başta Balkanlar olmak üzere çeşitli ülkelerden anavatana göç eden vatandaşların yaşam şartlarını, örf ve adetlerin yansıtan “Türkiyenin Renkleri, Türkiyenin Sesleri” programına konuk oldu.

Dobruca Sosyal Tesisleri’nde Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyeleriyle buluştuğu kahvaltılı toplantıda TRT Avaz’a konuşan Çavuşoğlu, soydaşların sorunları ve çözümlerine ilişkin çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

SOYDAŞLARIN KRİZDEN ETKİLENMEMESİ İÇİN ÇALIŞILIYOR

Çavuşoğlu, Avrupa’da yaşanan krizin özellikle Yunanistan’da ciddi derece hissedildiğini ve hükümetin istifa etmek durumunda kaldığını hatırlatırken, yaşanan krizden soydaşların en az şekilde etkilenmeleri için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti.

“Bu camiadan gelen bir olarak bu bölgenin sorunlarıyla yakından ilgileniyorum” diyen Çavuşoğlu, “Balkanlarda istikararın ve barışın sağlanması yolunda, camianın içinden çıkan biri olarak sorunlarla yakından ilgileniyorum. Bu durum bir vefa borcudur” dedi.

TRT AVAZ BURSADA YAŞAYAN BATI TRAKYALILARI ELE ALIYOR

Çekimleri bir hafta sürecek olan programda görüşlerini açıklayan BTTDD Bursa Şube Başkanı Şükrü Köse ise, Hakan Çavuşoğlu’ndan aldığı görevi layıkıyla yönetim kurulu üyeleriyle yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Bursa’da yaşayan Batı Trakya Türkleri’ne ilişkin her konunun ele alndığını belirten Şükrü Köse, “Çekimlerde Batı Trakyalı ailelerin yaptığı yöresel yemekler ve kıyafetler konu edilecek. Düzenlenecek eğlence geceleriyle de bölgeye özgü oyunlar TRT kameralarına yansıyacak” dedi.

 

FOTOĞRAFLAR

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
 • BATISİAD’I ZİYARET ETTİK

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi Batı Trakya Türkleri Yönetici…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …