Yönetim Kurulumuzdan Bal-Göç Ziyareti

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi BAL-GÖÇ Genel Merkezini ziyaret etti.Çok sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda BTTDD Bursa Başkanı Sayın Şükrü KÖSE, yeni seçilen BAL-GÖÇ’ün ve BGF’nin Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özkan ve yönetimine tebriklerini iletti ve karşılıklı işbirliği ve dayanışma adına her türlü katkıya hazır olduklarını belirtti.

Heyette Batı Trakya’dan, "Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği" Asbaşkanı Sayın Dr. Osman İsmail’in de bulunması bu ziyareti daha da anlamlı kıldı. Sayın Dr. Osman İsmail’in azınlıklar sorunlarını anlatırken sözleri duygu ve hasret doluydu. 

Batı Trakya ve Bulgaristan’da yaşayan Türklerin sorunlarının çok yakın ve benzer olduğunu işaret eden BAL-GÖÇ Genel Başkanı Yüksel ÖZKAN, Balkan kökenli derneklerin  eğitim, kültür, sosyal ve diğer alanlarda birbiriyle ilintili ve tamamlayıcı çalışmalar yapma sorumluluğunu dile getirdi. Özel günler, törenler, konferanslar ve ziyaretler organizasyonuna ve paylaşımına değinilerek yıllık çalışma takvimlerini koordine etme konusunda mutabık olundu.

BTTDD Bursa Şube Başkanı Şükrü KÖSE 01.04.2012 Tarihinde Barış Manço Kültür Merkezinde düzenlenecek Mehmet Koca’nın “Dr. Sadık Ahmet” kitabının tanıtımına tüm Balkan Göçmenleri camiasını ve Bursa halkını davet etti. BAL-GÖÇ Genel Başkanı duyduğu heyecanı dile getirerek, Dr. Sadık Ahmet’in tüm Türk Dünyasına mal olmuş bir değer olduğunu vurgulayarak, herkesin el ele, omuz omuza, hep beraber,  orada olma çağrısında bulundu. 

 

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …