Yönetim Kurulumuzun SAĞLIK-SEN ve ASDER Ziyareti

BTTDD Bursa Şubesi, Sağlık-Sen ve ASDER Yönetim kurulu üyeleri İsmail Hakkı Bursevi Tekkesi’nde biraya geldi. Toplantıda karşılıklı fikir alışverişinde bulunan dernek yöneticileri, gelecek faaliyetlerde yapılacak ortak çalışmaları masaya yatırdı.

BTTDD Bursa Şubesi’nin davetlisi olarak geçtiğimiz günlerde Bursa’ya gelen Batı Trakya Genç Akademisyenler Topluluğu üyelerinin ziyaretini aktaran BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse, “Batı Trakya’da yaşayan ve Yunanistan’ın farklı şehir ve üniversitelerinde eğitim gören Türk Soylu öğrenciler tarafından kurulan Genç Akademisyenler Topluluğu (GAT) üyesi öğrencileri, soydaşlarımızla kardeşlik bağlarımızı geliştirmek, aramızda sağlam köprüler oluşturmak , Anavatanı ve Bursa’yı daha iyi tanıtmak adına bu genç beyinlere bir kültürel gezi programı tertip etmiş olduk " dedi.

GAT üyesi öğrencilerin üniversitelerinde yaşadıkları sıkıntıları dinlediklerini belirten Köse, “Yapmış olduğumuz davet üzerine GAT üyesi Batı Trakya Türk kökenli bir grup öğrencimiz, Bursa’ya kardeşlik duyguları içinde geldi. Bu ziyareti Anavatan’a ve özellikle Bursa’ya yapmış olmalarından dolayı , misafirimiz olan GAT üyesi öğrencilerine teşekkür ediyorum. Umarım ilerideki yıllarda da Batı Trakya Türklerinin haklarını hukuk çerçevesinde koruyacaklardır” diye görüş bildirdi. Bursa’da 6 bin üyelerinin olduğunu söyleyen Sağlık-Sen Bursa Şubesi Başkanı Gökhan Yünkül ise, Vatandaşın aldığı sağlık hizmetlerinin arttırılmasına katkı sağladıklarını ve stklarla iş birliği çalışmaları yürütebilmeye amaçladıklarını söyledi.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …