Yönetim Kurulumuzun Yabancılar Şube Müdürlüğü Ziyareti

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Şükrü Köse ve Yönetim Kurulu üyelerinin Bursa Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne gerçekleştirdiği ziyarette Yabancılar Şube Müdürü Sn. Fatih Balcı, aylık yaklaşık 500 dolar veya en az bunun karşılığı geliri olan Batı Trakya Türklerinin ,Türkiye’de ikamet  Tezkeresi alabildiklerini söyledi.

Müdür Balcı, yıllık 6 bin dolara tekabül eden bu tutarın haricinde ,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan birinin (yakının) üstleneceği kefillikle de ikamet tezkeresi alabileceğini hatırlattı.

Yabancılar Şube Müdürü Balcı, İkamet tezkeresi başvurusu için gerekli şartları şöyle özetledi:

“Türkiye’de ikamet etmek isteyen Türk asıllı soydaşlarımız; taleplerini bizzat  bize yapmalıdır. Bu konuda azami dikkat gösterilmelidir. Bir de Türkiye’ye geliş amacı önemlidir ki örneğin öğrenci, evlilikle kalıcı ikamet gibi vb. sebepler detaylı bir şekilde belirtilmelidir”

“BİLGİ PAYLAŞIMI”

“Yaşanabilecek bilgi karmaşasına karşı, ilgili kurumlara bizzat danışılmalıdır” diyen BTTDD Bursa Şube Başkanı Şükrü Köse, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği olarak bölge halkının yaşadığı sorunların çözümü için çeşitli çalışmalarda bulunduklarını, bilgi karmaşasının önüne geçmek için ise ilgili kurum, kuruluşlara başvurulması ve bizzat bu kurumlardan bilgi alınması gerektiğini ifade etti.

Yabancılar Şube Müdürlüğü ile her zaman işbirliği içerisinde olduklarını belirten BTTDD Başkanı Köse, “Sizlerle her türlü bilgi paylaşımına hazırız. Bu konuda gelebilecek talepleri karşılamak ve sizlere de destek olmak için elimizden geleni  yapmaya çalışıyoruz” dedi.

 

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …