Aralık Ayı Kültürel Etkinliğimiz

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nin, Aralık ayı kültürel toplantısı anlamlı bir güne denk geldi. Muharrem ayının 10. günündeki aşure gününe denk gelen toplantıda, üyelere aşure ve lokma ikram edilirken, rehber Mustafa Güleryüz tarafından da Hz. Hüseyin’in Kerbela’da şehit edilişi hakkında bilgilendirme yapıldı ve Kerbela şehitleri anıldı.

Osmangazi Beldiye Başkanı Mustafa Dündar’ın da katıldığı toplantıda konuşan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Şükrü Köse, Hicri takvime göre Muharrem ayının 10. gününde dağıtılan ve Türk kültüründe ayrı bir yeri olan aşureyi üyelerle paylaşmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Milli ve manevi değerlere sahip çıkmanın önemine değinen Köse, “Birlik ve beraberliğimizi simgeleyen aşure günü tüm İslam alemi için kutsal bir gün. Biz de geleneksel hale getirdiğimiz aşure ikramımızı hemşehrilerimizle paylaşmaktan mutluyuz. Muharrem ayının ülkemize ve insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Rehber Mustafa Güleryüz tarafından, Hz. Hüseyin’in Kerbela’da şehit edilmesinin İslam tarihi açısından bir dönüm noktası olduğu belirtilirken, Batı Trakyalılar anlatılanlar karşısında duygu dolu anlar yaşadı.

 

FOTOĞRAFLAR

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
Daha Fazla Yük Kültürel Etkinliklerimiz

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …