Ekim Ayı Kültürel Sohbetimiz “BATI TRAKYA”

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesinin geçtiğimiz yıllarda her ayın ilk haftasında düzenlenen kültürel etkinlikler toplantıları bu yıl “Tarihte İlk Türk Cumhuriyeti: BatıTrakya Cumhuriyeti Semineri” ile start aldı. Etkinlikler kapsamında her ay farklı konuların işleneceğini söyleyen BTTDD BursaŞube Başkanı Şükrü Köse, seminere katılan üniversite öğrencilerine hitabenyaptığı konuşmasında, “Bu dernek sizler için çok önemli bir kuruluştur.

Dersler nedeniyle vaktiniz  sınırlı olsa da, zaman zaman bu toplantılarda bir araya gelerek kendinize ve çevrenize yararlı olabilirsiniz.” dedi. BTTDD’nin kamu yararına çalışan bir dernek olduğunu belirten Şükrü Köse, “Bu dernek size birçok kapı açar. Bireysel olarak nüfus edemeyebileceğiniz çeşitli kamu kurumlarına,  bu dernek sayesinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Seminere konuşmacı olarak katılan eski BTTDD Başkanı Mehmet Koca, meraklı ve coşkulu katılımcılara Batı Trakya Cumhuriyeti hakkında bilgi aktardı. Sayın Koca,  esprileri ile de süslediği konuşması sırasında ,Batı Trakya Cumhuriyeti hakkındaki birçok bilinmezi de vurguladı.

Etkinliğin sonunda konuşmacı olarak katılan Mehmet Koca’ya BTTDD Bursa ŞubeBaşkan’ı Şükrü Köse tarafından teşekkür belgesi verilirken, öğrencilere ise Doktor Sadık Ahmet kitabı hediye edildi.

Toplantının sonunda izleyicilere,bir sonraki konferansın ,Kasım ayının ilk Pazartesi gününe rastlayan 05.11.2012 tarihinde yapılacağı duyuruldu.Konu ve konuşmacı için,ilgili tarihe yakın zamanlarda dernek sitemizin ziyaret etmeleri  önerildi.

 

 

 

 

  • KAMUOYUNA DUYURU

    SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
  • BTTDD BURSA ŞUBESİ KADIN KOLLARINDAN YAZA MERHABA KERMESİ

    BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları tarafından düzenlen yaza merhaba kermesi Mimar Sinan park…
  • BATISİAD’I ZİYARET ETTİK

    Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi Batı Trakya Türkleri Yönetici…
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
Daha Fazla Yük Kültürel Etkinliklerimiz

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …