Ergen Sorunları ve Çözüm Yolları Konferansı

BTTDD Bursa Şubesi tarafından her ayın ilk haftası düzenlenen kültürel etkinlikler kapsamında bu ay, katılan kişilere Dr. Yaşar Kuru tarafından Ergen Psikolojisi ve Ergen Pedagojisi hakkında sunum yapıldı. Konferansa yönetim kurulu üyeleri, Battam Bşk. Özkan Hüseyin, Ak Parti Yıldırım İlçe Yönetim Kurulu üyelerinden Yusuf Yılmaz, Özcan Kalyoncu, Bedri Güleçyüz, birçok üye ve misafir katıldı.

Etkinlikler kapsamında her ay farklı konuların işlendiğini söyleyen BTTDD Bursa Şube Başkanı Şükrü Köse “Alanlarında uzman kişiler bilgilerini bizlerle paylaşıyorlar. Biz de dernek tüzüğümüzde yer alan madde gereğince kültürel ve sosyal alanlarda etkinlikler gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Konferansta Dr. Yaşar Kuru Yaradılış Pedagojisinin kısa tanıtımı yaparak güncel pedagoji söylemleri arasındaki farkı vurguladı. İnsan yaşamının gelişim basamakları hakkında ön giriş yapılarak, ergenliğin tanımı ve ergenlik dönemleri hakkında bilgiler verildi. Ergenlerin kendi içindeki, aile içindeki, eğitim alanındaki, toplum içindeki sorunları ve çözüm yolları anlatıldı.

Etkinliğin sonunda konuşmacı olarak katılan Dr. Yaşar Kuru’ya BTTDD Bursa Şube Başkan’ı Şükrü Köse tarafından teşekkür belgesi verildi.

 

FOTOĞRAFLAR

BASIN HABERİ

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
Daha Fazla Yük Kültürel Etkinliklerimiz

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …