BURSA’ DA KADINLARIN MUHTEŞEM BULUŞMASI

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Kadın Kolları tarafından organize edilen Kadınlar Günü Etkinliği 9 Mart Cumartesi Günü Merinos Parkı Gölpark Restaurant’ ta gerçekleştirildi.

Yüzlerce Batı Trakya’lı kadının katılımı ile gerçekleşen organizasyonda BTTDD İzmit ve Soma Şubeleri Kadın Kolları üyeleri de İzmit ve Soma’ dan gruplar halinde geceye katılarak Bursa Şubesi Kadın Kolları üyelerini yalnız bırakmadı.Misafirlerini Batı Trakya’ ya özgü Harbalı kıyafetleri ile ağırlayan BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları Yöneticilerinin bu davranışı geceye ayrı bir güzellik kattı.

Başkan Zeynep Güler’ in açılış ve selamlama konuşması ile başlayan gecede Dünya Kadınlar Günün’ nün doğuşu, kadının toplumdaki yeri ve Batı Trakya Türk Kadınının tarihsel süreç içerisindeki önemi vurgulanır iken geceye katılan misafirler gönüllerince bir gece geçirdiler.

Başkan Zeynep Güler’ in BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları üyelerine bugüne kadarki emekleri nedeni ile teşekkür hediyesi takdimi ile devam eden gecede ayrıca BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları üyelerinin iki yıl boyunca gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında video sunumu gerçekleştirildi. Geceye katılan çok sayıda misafire çeşitli hediyelerin verildiği çekilişler ve bayan dj in çaldığı müzikler eşliğinde devam eden gece, geç saatlere kadar devam etti. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen gece de ayrıca her yıl olduğu gibi kadınlar günü pastası kesilerek misafirlere ikram edildi.

Gece sonunda BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları olarak bugüne kadar huzurevi ziyaretinden engelli çocuklara yönelik etkinliklere, çeşitli sosyal yardım projelerinden kermes organizasyonuna kadar çeşitli aktiviteler gerçekleştirdiklerini belirten kadın kolları üyeleri, bu tür etkinliklerin artarak devam edeceğini belirterek organizasyonda kendilerini yalnız bırakmayarak geceye renk katan Bursa Şubesi Üyesi kadınlar ile bu gece için İzmit ve Soma’dan Bursa’ ya gelen BTTDD İzmit Şubesi Kadın Kolları üyeleri ve BTTDD Soma şubesi kadın kolları üyelerine ayrıca teşekkür etti.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
Daha Fazla Yük Kadın Kolları

İlginizi Çekebilir

BTTDD BURSA ŞUBESİ KADIN KOLLARINDAN YAZA MERHABA KERMESİ

BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları tarafından düzenlen yaza merhaba kermesi Mimar Sinan park…