Ana Sayfa Yönetim Kurulumuz

Yönetim Kurulumuz

ali-emin-latifBAŞKAN

Dr. Ali Emin Latif – Kardiyoloji Uzmanı

1973 yılında Yunanistan’ın Rodop iline bağlı Domruköy’de doğdu. İlköğretimi köyünde tamamladıktan sonra, eğitim hayatını Bursa Erkek Lisesi’nde sürdürdü. Ardından kazandığını Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni başarıyla bitirdi. Vatani görevini memleketinde tamamladıktan sonra, Eskişehir’e gitti ve burada Osmangazi Üniversitesi’nde uzmanlığını kardiyoloji üzerine yaptı. Dr. Ali Emin Eminlatif, Osmangazi Kalp Aritmi Hastanesi’nde hizmet veriyor. Seviye Akif ile evli olan Ali Emin Latif’in Elif ve Ela isminde iki kız çocuğu var.


2. BAŞKAN

Ramadan Eminoğlu – Avukat

İskeçe’ye bağlı Ova Bölgesi Mıkmıllı köyünden bir ailenin oğlu. 1980 yılında Bursa’da doğdu. İlk orta ve lise öğretimini bu şehirde tamamladı. Bursa Erkek Lisesi ve Tophane Endüstri Meslek Lisesi’ nden mezun olduktan sonra girdiği Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Bu dönemde çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çeşitli kademelerde yönetici olarak görev aldı.  2007 yılından bu yana Bursa Barosu’na bağlı olarak serbest avukatlık yapıyor. E&N Hukuk Bürosu kurucu ortağı olan Ramadan Eminoğlu, evli ve Nehir adında bir kız babasıdır.


GENEL SEKRETER

İsmail Hayat – İşadamı

1976’da Gümülcine’de doğdu. İlköğretimi Delinasuf köyünde tamamladıktan sonra eğitimini Bursa’da Cumhuriyet Lisesi’nde sürdürdü. Daha sonra ilk olarak Mimar Sinan Üniversitesi’nde İstatistik Bölümü’nü, ardından da Uludağ Üniversitesi Sağlık Memurluğu Bölümü’nü bitirdi. Bir süre sağlık alanında hizmet verdikten sonra özel sektöre geçerek kendi şirketini kurdu. Halen bebe ve çocuk giyimi sektöründe faaliyet gösteriyor. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nde iki dönem yöneticilik yaptı. Şükran Hayat ile evli olan İsmail Hayat’ın Öykü ve Sıla adında iki kızı var.


gökhan-çobanoğluVEZNEDAR

Gökhan Çobanoğlu – Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

1985 yılında Yunanistan’ın Rodop iline bağlı Sendelli köyünde doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Bursa’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra vatani görevini yapmak üzere Diyarbakır’a gitti. Terhis olmasının ardından Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik sınavında başarılı olarak mesleki faaliyetine başladı. Emel Çobanoğlu ile evli olan Gökhan Çobanoğlu’nun Kerem adında bir oğlu var.


BAŞKAN YARDIMCISI (STK’lardan Sorumlu)

Ahmet Serdar – Akademisyen

Gümülcine Kırmahalle’de doğdu. İlköğrenimini Gümülcine II. Azınlık Okulunda tamamladı. Orta ve lise eğitimini Bursa Erkek Lisesinde bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümünde yüksek öğrenimine başladı. Batı Trakya Genç Akademisyenler Topluluğunun (GAT) kuruluş çalışmalarında yer aldı ve topluluğun ilk asbaşkanlığını yaptı. Yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra Bursa’ya döndü ve tekstil sektöründe çalışmaya başladı. Bu esnada Uludağ Üniversitesi’nde İktisat Anabilim dalında yüksek lisans çalışmalarına devam etti. 2002 yılında “Batı Trakya Türklerinin Ekonomik Durumu ve Sorunları” konulu teziyle yüksek lisans derecesi aldı. Aynı yıl Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İktisat Teorisi ve İktisat Tarihi Anabilim Dalında doktora çalışmalarına başladı. 2008 yılında savunduğu “AB Üyeliğinin Yunanistan Ekonomisine Etkileri ve Türkiye’nin Üyeliği Bakımından Bir Değerlendirme” konulu teziyle doktora derecesi aldı. Yunanistan’da askerlik görevini tamamladıktan sonra Trakya Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak çalışmaya başladı. 2014 yılından bu yana Uludağ Üniversitesi’nde çalışmaktadır. Uluslararası bilimsel kongrelerde Batı Trakya Türklerinin de konu edildiği tebliğler sunmuş, ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde alanıyla ilgili çeşitli makaleler yayınlamıştır. Ahmet Serdar evli ve 2 çocuk babasıdır.


 

ali-uysalBAŞKAN YARDIMCISI (Sosyal İşlerden Sorumlu)

Ali Uysal – İşadamı

1971 Gümülcine-Basırlı Köy’de doğdu. İlkokulunu burada tamamladıktan sonra orta ve liseyi Bursa’da Bursa Erkek Lisesi’nde okudu. 1995 yılında Adana Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu. Halen kendisine ait şirkette bebe çocuk giyimi sektöründe faaliyet gösteriyor. Evli ve iki çocuk babası.


BAŞKAN YARDIMCISI (Geçlik ve Kadın Kollarından Sorumlu)

Mustafa-Köse-AhmetMustafa Köse Ahmet – Eczacı

1988 Gümülcine doğumlu. İlkokulu ve ortaokulu Bursa’da Akıncı Türk İhsan Dikmen İlköğretim Okulu’da, liseyi de Avmetvefik Paşa Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesi’nde tamamladı. daha sonra kazandığı Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 2011 yılında mezun oldu. 2012 yılından bu yana da Bursa’nın Gürsu merkez ilçesinde kendisine ait Köse Eczanesi’nde hizmet veriyor. Mustafa Köse Ahmet Bursa Eczakoop’un Yetkili Kurul Üyesi.


hasan-bostanciYÖNETİM KURULU ÜYESİ

Hasan Bostancı – İşadamı

1986 Bursa doğumlu. Kendisine ait işyerinde tekstil sektöründe faaliyet gösteriyor. Evli ve bir çocuk babasıdır.


mustafa-özbekYÖNETİM KURULU ÜYESİ

Mustafa Özbek – İşadamı

1965 yılında Gümülcine’ya bağlı Bıyıklı Köy’de doğdu. İlkokulu burada okudu. Daha sonra Türkiye’ye geldi ve Yalova Lisesi’nden mezun oldu. Ardından girdiği İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Vatani görevini yaptıktan sonra Malatya’da yaptıktan sonra tekstil sektörüne adım attı. Halen kendisine ait şirkette faaliyetlerini sürdürmektedir. Mustafa Özbek evli ve iki çocuk babasıdır.


sabri-gökayYÖNETİM KURULU ÜYESİ

Sabri Gökay – Üretici

1952 yılında Yunanistan’da İskeçe’ye bağlı Ilıca Köyü’nde doğdu. 1960 yılından bu yana Türkiye’de yaşıyor. Üç dönem Bursa’da Alacahırka Mahallesi Muhtarlığı yaptı. Şu anda tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteriyor. Evli ve iki çocuk babasıdır.


atilla-tahsinYÖNETİM KURULU ÜYESİ

Atilla Tahsin – Sigortacı

1986 Yılında Yunanistan’ın Kavala şehrinde doğdu. Çocukluğu 1987-1997 yılları arasında Almanya’nın Erlangen şehrine bağlı Herzogenaurach kasabasında geçti. 1997 yılından itibaren de Bursa’da ikamet etmektedir. 3 yıllık Sigorta ve Aracılık hizmetleri deneyiminin ardından kariyerine Join Turizm’de devam etmektedir. Aslen Gümülcine’ye bağlı Narlıköy’lü olup, evlidir.


Mustafa-AhmetYÖNETİM KURULU ÜYESİ

Mustafa Ahmet – Veteriner

1960 Gümülcine’ye bağlı Karacaoğlan Köyü’nde doğdu. İlkokulu burada bitirdi. Orta ve lise öğrenimini Gümülcine’de Celal Bayar Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra girmiş olduğu İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nden mezun oldu. Evli ve iki çocuk babası.


resim-yokDENETİM KURULU ÜYESİ

Halil Nezirmehmet – Avukat

1968 yılında Gümülcine Üçgaziler köyünde doğdu. İlkokulu burada tamamladıktan sonra ortaokuil ve liseyi Gümülcine’de Medrese-i Hayriye’de okudu. Ardından kazandığı Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Bursa Barosu avukatlarından olan Halil Nezir Mehmet, İlknur Nezir Mehmet ile evli ve Caner adında bir oğlu var.


ismail-çilingirDENETİM KURULU ÜYESİ

İsmail Çilingir – Doktor

1981 Yunanistan’da Fındıcak köyünde doğdu. İlkokulu Mehrikoz nahiyesinin Kaypak ve Örnek ilkokulunda okudu. Ortaokul ve liseyi 1993-2000 yıllarında Bursa İmam Hatip Lisesi’nde bitirdi. 2000-2008 Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okudu. Şu anda Doruk Özel Bursa Çekirge Hastanesi’nde acil ve yoğun bakım hekimi olarak çalşan İsmail Çilingir, evli ve 1 çocuk babası.


naim-karagözDENETİM KURULU ÜYESİ

Ahmet Raif – Çalışan

 

 


beyhan-bulutDENETİM KURULU ÜYESİ

Beyhan Bulut – İşadamı

 

 


bünyamin-ayazDENETİM KURULU ÜYESİ

Bünyamin Ayaz – Doktor

1983 yılında Dimetoka’da doğdu. İlkokulu kendi  köyünde  Evros-Demirören’de okudu. Ortaokulu Biga İmam Hatip Lisesi’nde ,  liseyi de Bandırma  Anadolu (İngilizce)  İmam Hatip Lisesi’nde  tamamladı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Bursa’da Özel Medicabil  Hastanesi ve Özel VM Medicalpark Hastanesinde çalıştı. Bilgemed OSGB’de Doktor-İşyeri Hekimi olarak çalışmaya devam ediyor. Bünyamin  Ayaz  evli, Mehmet  Bera ve Enis Ahmet isimli iki çocuk babasıdır.


resim-yokDİSİPLİN KURULU ÜYESİ

Hüseyin Hacıoğlu – Memur

1971 yılında İskeçe İsmail Köy’de doğdu. 1974 yılında ailesi ile birlikte Türkiye’ye göç ederek, Bursa’ya yerleşti. Şu anda PTT’de sözleşmeli personel olarak çalışıyor. Evli ve iki çocuk babası olan Hüseyin Hacıoğlu, Batı Trakya Avcılar ve Atıcılar Derneği’ ile Cihan Spor Kulübü’nün de eski yöneticilerinden.


resim-yokDİSİPLİN KURULU ÜYESİ

Metin Sarıcalı – Emekli

1964 yılında Gümülcine’nin Ayazma Köyü’nde dünyaya geldi. Daha sonra ailesiyle birlikte Türkiye’ye göç ederek Bursa’ya yerleşti. Bursa Ticaret Lisesi’nden mezun oldu. Başta profesyonel olduğu Bursaspor olmak üzere birçok spor kulübünde futbol oynadı. Türk Milli Takımı’na seçilme başarısı gösterdi. Uzun yıllardır Batı Trakya Spor Kulübü’nde Genel Kaptanlık yapan Metin Sarıcalı evli bir erkek çocuk babasıdır.


recep-bölükbaşıDİSİPLİN KURULU ÜYESİ

Recep Bülükbaşı – Doktor

1976 yılında Evros-Büyükdervent’te doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu ve liseyi Edirne İmam Hatip Lisesi’nde okudu. 1993 yılında buradan mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik 1 yıl gazetecilik okudu. Bir yıl sonra yeniden sınava girerek, Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. 2000 yılında buradan mezun oldu. Askerlik görevini tamamladıktan sonra 2000-2004 arası Yunanistan’da kalarak, Dikatsa’yı verdi. 2004 yılından bu yana Bursa’da olan Recep Bölükbaşı, Acıbadem, Medical Park ve Vatan hastanelerinde çalıştı. Şu anda Yıldırım Doruk Hastanesi’nde görev yapıyor. Recep Bölükbaşı, evli ve 1 kız babası.


Zekeriya-KolatDİSİPLİN KURULU ÜYESİ

Zekeriya Kolat – Eczacı

1979 yılında Gümülcine-Omurluköy’de doğdu. 1996 Bursa Erkek Lisesi, 2002 Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, 2016 Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Adalet Meslek Yüksekokulu’nu bitirdi. 2002-2004 yılları arası Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde hastane eczacılığı görevinde bulundu. 2005 yılından bu yana Nesrin Eczanesi’nin sahip ve mesul müdürü. 2008-20013 yılları arasında Bursa Eczacılar Kooperatifi’nde (BEK) Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2013 yılından bu yana da BEK’te 2. Başkanlık görevini sürdürüyor. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi ve Etkin Eczacılk Derneği üyesi olan Zekeriya Kolat, evli ve iki çocuk sahibi.


resim-yokDİSİPLİN KURULU ÜYESİ

Necati Biçer – Emekli

 

 


hasan-cakir1DİSİPLİN KURULU ÜYESİ

Hasan Çakır – İşadamı

1969 Gümülcine’nin Domru köyünde doğumlu. İlköğretimi burada tamamladıktan sonra oto tamirciliği üzerine çalıştı ve kendi iş yerini kurdu. Ancak, Yunanistan’ın Batı Trakya Türkleri’ne yaptığı baskılar sonucu anavatan Türkiye’nın yolunu tutmak zorunda kaldı. Ailesi ile birlikte Bursa’ya yerleşti ve otomotiv sektöründe faaliyet gösteren şirketi Çakır Oto’yu kurdu. Yıllardır burada otomobil servis-bakım-onarım alanında hizmet veriyor.


Yoruma Kapalı!