15.Batı Trakyalılar Panayırı Yoğun Katılımla Gerçekleşti

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi düzenlediği 15.Batı Trakyalılar Panayırı ile 9. Uluslararası Yağlı Güreş Şampiyonası çok sayıda katılımcıyla coşkulu bir şekilde gerçekleşti. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da katıldığı panayırda, yağlı güreş müsabakaları nefesleri kesti.Törende konuşan Bakan Mehmet Müezzinoğlu BTTDD Bursa Şubesi’nin gerçekleştirdiği etkinlikte yer almaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Yağlı güreşlerin bir medeniyet anlayışını topluma yansıtıldığı kültürel miras olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Bakan Müezzinoğlu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e Türk milletinin minnettar olduğunu söyledi.

BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse ise, 15.sini gerçekleştirdikleri Batı Trakyalılar Panayırına katılım sağlayan vatandaşlara teşekkür etti. Köse, bu tarz etkinliklerin gelenekleri yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için önem taşıdığını bildirdi.

Panayırla birlikte düzenlenen 9. Uluslararası Yağlı Güreş Şampiyonası’na Türkiye’nin birçok ilinden gelen güreşçilerin yanı sıra Yunanistan ve Bulgaristan’dan gelen güreşçiler de dikkat çekti. Büyük çekişmeye sahne olan güreş müsabakalarının sonunda    Murat Aydoğdu’yu  Yenen  Mükerrem  KIYI  başpehlivan oldu.   1.lik Madalyasını güreş ağası Erdoğan Çavuş ve BTTDD Bursa Şube Başkanı Şükrü Köse’den aldı.

Yoğun protokol katılımının olduğu panayıra Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun dışında Bursa Valisi Şehabettin Harput, AK Parti Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu ve Bedrettin Yıldırım, CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, MHP Bursa Milletvekili  Necati Özensoy, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile Batı Trakya  Türk Azınlık Danışma kurulu  ve Gümülcine S.Müftüsü İbrahim Şerif ile Yunan parlamentosunda görev yapan Batı Trakya  milletvekilleri sayın Ahmet Hacı Osman, Hüseyin Zeybek ve  Ayhan Kara Yusuf  da katıldı.

 

FOTOĞRAFLAR

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …