AK Parti Osmangazi Bld. Bşk. A.Adayı Ali Yılmaz’ın Ziyareti

AK Parti Osmangazi Belediye Başkan Aday Adayı Ali Yılmaz,  Batı Trakya Derneği Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’ni ziyaret etti. BTTDD Başkanı Şükrü Köse ve yönetim kurulu ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunan Belediye Başkan Aday Adayı Ali Yılmaz, BTTDD’den destek istedi.

BTTDD Bursa Şube Başkanı Şükrü Köse, belediye başkan aday adaylığıyla taşın altına elini koyup yola çıkmanın bile büyük bir cesaret ve başarı olduğunu vurguladı. Seçimler öncesi aday adaylarının çok sayıda olmasının bir zenginlik olduğunu vurgulayan Başkan Şükrü Köse, Ali Yılmaz’a yönelik, “Sizi yakinen takip ediyoruz ve tanıyoruz. Yıllardır siyasetin içinde bulunduğunuzu , son dönemde AK Parti İl Yönetim Kurulu’ndaki çalışmalarınızı da biliyoruz. Hem siyasi anlamda hem de toplumsal olarak Osmangazi’yi iyi biliyor nitelikte olmanız ve donanımlı oluşunuz dikkat çekiyor” dedi.

Belediyeciliğin halka hizmet aracılığıyla Hakk’a hizmet olduğunu belirten Başkan Şükrü Köse, ideal belediye başkanının birlikte yönetim anlayışıyla hareket edip, yerleşim sınırları içindeki vatandaşları kucaklayacak nitelikte olması gerektiğini vurguladı. Başkan Şükrü Köse, il veya ilçelerde seçilecek başkanların, yalnızca yerleşim sınırlarında bulunan vatandaşlara karşı değil, Bursa’nın göçmen nüfusunu göz önünde bulundurarak yurtdışındaki soydaşlara yönelik de hizmet sorumluluğu olduğunu vurguladı ve seçilecek başkandan bu yönde beklentilerinin olduğunu belirtti.

BTDD Bursa şubesi olarak 3 bine yakın aktif üyeye sahip olduklarını belirten Başkan Köse, özellikle Osmangazi’deki bütün sivil toplum kuruluşlarının daha aktif çalışmalar yapabileceği bir ortam ve imkânın sağlanmasına yönelik Osmangazi Belediye Başkan Aday Adayı Ali Yılmaz’dan söz aldı. BTTDD Başkanı Şükrü köse konuşmasının ardından, Ali Yılmaz’a Dernek adına yayımladıkları “Dr. Sadık Ahmet Fırtınası” adlı kitabı hediye etti.

Ali Yılmaz, “Osmangazi ile yetinmeyeceğiz…”

Koltuklardan güç alan değil, güç katan bir yönetim anlayışında olduklarını ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortak hareket içinde olacaklarını beyan eden AK Parti Osmangazi Belediye Başkan Aday Adayı Ali Yılmaz ise, “Osmangazi’de hayata geçireceğimiz çalışmalarla yetinmeyeceğiz. Osmanlı Balkanlar’dan Viyana’ya kadar dayandı. Biz de o bölgedeki soydaşlarımızın iyiliği için yapılacak bütün projelerin içinde yer alacağız. Balkanlardaki kardeşlerimiz ve soydaşlarımız için belediyenin yapması gereken ne varsa yanınızda olacağız” dedi.

Yılmaz, “Hatalarımızda karşımızda olmanızı bekleriz…”

Kendisinin yaklaşık on sivil toplum kuruluşuna üye olduğunu ve sivil toplum kuruluşlarının toplumsal kazanımlar açısından önemli olduğunu belirten Ali Yılmaz, “Osmangazi’de bulunan bütün dernekler için önemli bir projemiz var. Hepsinin faaliyetlerini daha rahat ve nitelikli şekilde gerçekleştireceği bir alan oluşturacağız. Birlikte çalışacağız ve doğrularda yanımızda olduğunuz gibi hatalarımızda da karşımızda olmanızı bekleriz, bizi uyarmanızı ve önerilerde bulunmanızı isteriz” diye konuştu.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …