Büyükşehir Belediyesi’nde sıcak kabul

ak1

ak1

Başkan Aktaş’tan günün anısına selfie

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif ve bir grup dernek yöneticisi, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret etti.

Emilatif, yoğun programa rağmen kendilerini kabulünden dolayı Aktaş’a teşekkür ederek, ”Geldiğiniz günden bu yana özverili bir çalışma ortaya koyuyorsunuz. Bursa için gecenizi gündüzünüze kattığınıza şahit oluyoruz. Bu güzel şehir hepimizin elimizden gelen desteği vermeye hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz. Ayrıca derneğimize katkılarınızdan dolayı sizlere teşekkür ederiz” dedi. Aktaş’a Batı Trakya, oradaki Türk Azınlığı ve derneğin faaliyetleri ile ilgili de bilgi veren Ali Eminlatif, son olarak Batı Trakya Türk Azınlığı’nın ’29 Ocak Toplumsal Dayanışma ve Milli Direniş Günü’nü Çanakkale Şehitler Abidesi’nde Bursa’dan yüzlerce soydaşın katılımı ile resmi törenle andıkları ve Afrin’e yönelik harekata desteklerini açıkladıklarını kaydetti.

ak 2

Batı Trakya’da büyük iftarı planı…

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Batı Trakya Türkleri’nin önemine işaret etti. İnegöl Belediye Başkanlığı döneminde Batı Trakya’ya gittiğini ve soydaşların evlerine konuk olduğunu anlatan Aktaş, orada kendini evinde gibi hissettiğini anlattı. Geçtiğimiz günlerde Batı Trakya’daki Türk Belediye Başkanlarını ağırladığını dile getiren Aktaş, önümüzdeki dönemde Batı Trakya’ya gitmeyi çok arzu ettiğini kaydetti. Aktaş, ”Büyükşehir Belediyesi olarak orada soydaşlarımızın katılımı ile büyük bir iftar programı yapabiliriz. Çok güzel olur” diye konuştu. Ali Eminlatif de, bu konuda BTTDD Bursa Şubesi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını vurguladı. Eminlatif, ziyaretin sonunda Aktaş’a Gümülcine’nin meşhur Türk kahvesi ve Kavala kurabiyesi ile tarihteki ilk Türk Cumhuriyeti olan Batı Trakya Türk Cumhuriyeti’nin bayrağı ve Türk bayrağı ile dernek logosunun yer aldığı masa bayrağından hediye etti. Ziyaret, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’nın çektiği selfie ile noktalandı.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
 • BATISİAD’I ZİYARET ETTİK

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi Batı Trakya Türkleri Yönetici…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …