Eminlatif Bakan Müezzinoğlu’nu ile Üsküdar’da görüştü

üsküdar 15

Eminlatif Bakan Müezzinoğlu’nu
Kur’anı Kerim ziyafetine davet etti

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu 30 Nisan’daki Mevlid-i Şerif ve Kur’anı Kerim ziyafetine davet etti ve vefat eden kayınpederi için baş sağlığı diledi.

Geçtiğimiz pazar günü Hasan Küçük başkanlığındaki BTTDD Üsküdar Şubesi’nin düzenlediği kahvaltılı toplantıya Çiftehavuzlar Lokali Temsilcisi Selami Kalenci ile Gençlik ve Kadın Kolları’ndan bir grupla birlikte katılan Ali Eminlatif, burada Bakan Müezzinoğlu ile de bir araya geldi. Müezzinoğlu’nu 30 Nisan’da Derneğin Çiftehavuzlar Lokali işbirliğinde binlerce kişinin katılımıyla yapılması planlanan Mevlid-i Şerif ve Kur’an’ı Kerim ziyafetine davet etti ve hazırlanan davetiyeyi kendisine verdi. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı, kayınpederini toprağa veren Müezzinoğlu’na başsağlığı da diledi. Bakan Müezzinoğlu, büyük bir aksilik olmaması durumunda Batı Trakyalıların bu büyük buluşmasında yer alacağını ifade etti. Eminlatif, BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin, Eski Genel Başkan Opr. Dr. Erol Kaşifoğlu, şube başkanları ve eski başkanlar başta olmak üzere davanın önde gelen isimlerine de davetiyeleri elden verdi.

BATI TRAKYA’YA ODAKLANACAĞIZ

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Türkiye’de yaşayan Batı Trakya Türklerinin sorunlarının son dönemde yüzde 80-90’ının çözüldüğünü belirterek, ”Anavatanda mülk edinme ve çifte vatandaşların askerlik sorunu dışında önemli bir sorun kalmadı. Bunlarla ilgili de önümüzdeki dönemde olumlu sonuç alacağımızı ümit ediyorum. Önümüzdeki dönemde bütün enerjimizi Batı Trakya Milli Davasına ve Yunanistan’da yaşayan hemşehrilerimizin Lozan Andlaşmasından’dan doğan fakat gasp edilen haklarının geri kazanımı için harcayacağız” dedi. Eski Genel Başkan Opr. Dr. Erol Kaşifoğlu ise ”Batı Trakya 30 yıl önce, 40 yıl önce bildiğiniz Batı Trakya, sorunlar aynen devam etmekte, hatta yenilerini eklemektedirler” diye konuştu.

TEKNE İLE BOĞAZ TURU

Son olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu çıktı. Bakan, öncelikle kayınpederi merhum Hasan İsmail için kendisine iletilen taziyeler için teşekkür etti. ”Acılar paylaşıldıkça azalır, mutluluklar paylaşıldıkça çoğalır” diyen Müezzinoğlu, hemşehrileri ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Balkan coğrafyasında yaşayan veya anavatana göçmek zorunda kalanların büyük Türk Milletinin asli unsurları olduklarının altını çizen Müezzinoğlu, ”Bizler de bunun bilinçle sıkıntılar yaşanan İkamet Tezkeresi, Çalışma İznileri, sağlık güvencesi, vatandaşlık ve üniversite harç ile denklik konularında gerekli girişimlerde bulunduk ve çok şükür ki hepsinin çözümünü sağladık” ifadelerini kullandı. Kahvaltının ardından katılımcılar, tur teknesi ile boğaz gezisi yaptı.

üsküdar 2üsküdar 5

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
 • BATISİAD’I ZİYARET ETTİK

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi Batı Trakya Türkleri Yönetici…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …