Uzun süreli ikamet sürecinde yakın takibimiz sürüyor

GOC

GOC

Üniversiteli gençler için kolaylık istedik

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif ve İkinci Başkan Hasan Ali Çavuş, Göç İdaresi Bursa İl Müdürü Aydın Ağzıkuru’yu makamında ziyaret etti.

Eminlatif, ‘Uzun Süreli İkamet’ ile ilgili devam eden süreçte en çok başvurunun yapıldığı Göç İdaresi Bursa İl Müdürlüğü’nün çabalarını takdirle karşıladıklarını belirterek, ”Sayın Ağzıkuru kurum çalışanları ile birlikte bizlere her zaman yardımcı oluyorsunuz. İyi bir diyaloğumuz var. Sizlere tekrar teşekkür ediyorum” dedi. Eminlatif, Uludağ Üniversitesi’nde okuyan bir grup Batı Trakyalı öğrencinin ‘Uzun Süreli İkamet’ randevularının yarıyıl tatilinden sonra olduğunu dile getirerek, ”Bu gençler ailelerinden uzakta okuyorlar. Sayıları fazla olmayan bu kardeşlerimiz, yarıyıl tatilinde Batı Trakya’ya giderek aileleri ile özlem gidermek istiyorlar. Sizlerden söz konusu gençlerimizin işlemlerinin randevu tarihlerinden önce yapılması konusunda yardım rica ediyoruz” diye konuştu.

İl Müdürü aralık ayını işaret etti

Aydın Ağzıkuru da, BTTDD Bursa Şubesi yönetimine yapıcı yaklaşımlarından dolayı teşekkür etti. Şu anda inanılmaz bir yoğunluk yaşandığını, ancak aralık ayında bir boşluk oluşmasını beklediklerini anlatan Ağzıkuru, ‘Uzun Süreli İkamet’ randevularının Kurumun Ankara’daki merkezinin kontrolünde olduğunun altını çizdi. Ağzıkuru şunları kaydetti: ”Siz de biliyorsunuz, şu anda önemli gerekçeleri olanların işlemlerini (sağlık sorunu vb.) Ankara’ya bildirerek randevu tarihinden önce yapıyoruz. Sözünü ettiğiniz kardeşlerimizin durumunu da inşallah aralık ayında bir rahatlama olunca gerçekleştirmek için elimizden geleni yaparız.”

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
 • BATISİAD’I ZİYARET ETTİK

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi Batı Trakya Türkleri Yönetici…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …