Spor Kulübü ile ilişkiler güçleniyor

spor 2

spor 2
Eminlatif ve Kurtoğlu’dan önemli mesajlar

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Uzm. Dr. Ali Eminlatif başkanlığındaki yönetimi, Batı Trakya Spor Kulübü’nü ziyaret ederek, yeni Başkan Nedim Kurtoğlu’na ve ekibine hayırlı olsun dileklerini iletti.

Kurtoğlu, uzun süre sonra BTTDD Bursa Şubesi yönetiminin Batı Trakya Spor Kulübünü ziyaret ettiğinin altını çizerek, memnuniyetini dile getirdi. Birlik ve beraberliğin önemine işaret eden Kurtoğlu, ”Kulübümüzü kurulduğu 1978 yılından bu yana yaşatabilmek adına eski başkan ve yöneticilerimiz büyük emek sarf ettiler. İçinde bulunduğumuz binayı hemşehrilerimiz, üyelerimiz kendi elleriyle inşa etti. Batı Trakyalı kardeşlerimizi yeniden elden geçirdiğimiz lokalimize bekliyoruz. Buralar bütün Batı Trakyalılar’ın… Genç kardeşlerimiz de isterlerse üst katları kullanabilirler” dedi. BTTDD Bursa Şubesi ile Batı Trakya Türkleri’nin Milli Davası’na birlikte hizmet etmek istediklerini ifade eden Kurtoğlu, geçmişte Batı Trakya’nın adını fazlasıyla duyurmayı başaran Batı Trakya Spor Kulübü’nün ‘halı saha’ gibi kalıcı gelir getirecek bir tesise ihtiyaç duyduğunu, bu noktada yapılacak girişimlerde Dernek’le işbirliği içinde hareket etmek istediklerini vurguladı.

spor 1

Eminlatif: Biz etle tırnak gibiyiz…

BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif de, Batı Trakya Spor Kulübü ile Derneğin bir bütün olduğunu kaydetti. ”Bizler etle tırnak gibiyiz” diyen Eminlatif, Kurucu Başkanları Şükrü Şankaya ve aile bireylerinin bu anlamda geçmişte verdiği emeklere dikkat çekti. Eminlatif, ”Batı Trakya Spor Kulübü’nün her zaman yanındayız. Burası için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Sayın Başkan Nedim Kurtoğlu göreve geldiği günden bu yana etkinliklerimizin nedeyse tamamına katılarak bizlere güç verdi. Kendisine bu noktada özel bir teşekkürü borç biliyorum. Bu katılım bizi çok mutlu ediyor. Çünkü birlikten kuvvet doğuyor. İnşallah hep birlikte bundan sonra çok daha güzel işlere imza atacağız. BTTDD’de 1946’da, Batı Trakya Spor Kulübümüzde 1978 yılında başlayan yolculuk sonsuza dek sürecek” diye konuştu. Eminlatif, Kurtoğlu ve ekibine sıcak kabullerinden dolayı teşekkür etti. Ziyaretin sonunda Nedim Kurtoğlu, BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif’e Kulübün ve Batı Trakya Türk Cumhuriyeti’nin bayrağını hediye etti.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
 • BATISİAD’I ZİYARET ETTİK

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi Batı Trakya Türkleri Yönetici…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …