TBMM GÖÇ VE UYUM ALT KOMİSYONU İLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Göç ve Uyum Alt Komisyonu Bursa Programı kapsamında Göç İdaresi Bursa İl Müdürlüğünde düzenlenen toplantıya BTTDD Bursa Şubesini temsilen STK lardan sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Serdar ve BTTDD Bursa Şubesi 2. Başkanı Av. Ramadan Eminoğlu katıldı.

İktidar ve muhalefet milletvekillerinden oluşan komisyon ile yapılan toplantıda Bursa ili Göçmen Dernek ve Fedarasyon Temsilcileri ile birlikte uzman akademisyenler, komisyon çalışanları ve Göç İdaresi Bursa İl Müdürü de hazır bulundu.

3 saat süren toplantı boyunca son dönemlerde göçmenlerin karşılaştığı sorunlar ve bunların çözüm yolları tartışıldı. BTTDD Bursa Şubesi’nin görüş ve fikirleri hakkında komisyonu bilgilendiren Dr. Ahmet Serdar, çifte vatandaşların askerlik sorunları, Sgk kapsamındaki uygulamalarda karşılaşılan sorunlar, yurt dışı çalışma ve askerlik günlerinin emekliliğe esas alınması alanında yaşanan problemler, haymatlosların hukuki ve fiili statüleri, üniversite sınavlarının tek merkezde yapılması ve üniversite harçlarının tamamen kaldırılması gibi konularda komisyona çeşitli çözüm önerileri iletti.

Hemşehrilerimizin çeşitli sorunları hakkında bilgilendirilen komisyon üyeleri bahse konu taleplerin ilgili kurum ve makamlara çözüm önerileri ile birlikte iletileceğini belirtti.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

BTTDD BURSA ŞUBESİ KADIN KOLLARINDAN YAZA MERHABA KERMESİ

BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları tarafından düzenlen yaza merhaba kermesi Mimar Sinan park…